Õppeaasta üritused

*vastavalt vajadusele muudame ja täiendame plaani

2021-2022 õppeaasta eesmärk: TÄNANE PÄEV KUJUNDAB ÕNNELIKU HOMSE!

JUUNI – ÕUEMÕNUDE KUU

1. juunil kell 10.00 graffitikunst lasteaia seinal

kell 16.00  ÕUETRALL  – ootame infotundi oma uute laste vanemaid ning pärast seda veedame kõik koos õhtu Miku-Manni Lasteteatriga

5. juunil TALLINNA VÕIMLEMISPIDU ” Aeg unistada” – osalevad koolieelikud

 

MAI – ÕUESÕPPE JA KESKKONNAKUU

5. mail kell 16.00 – EMADEPÄEVA JALGPALL Mõmmide rühmas

6. mail kell 9.00 EMADEPÄEVAHOMMIK Lepatriinude rühmas 

6. mail kell 16.00 – EMADEPÄEVAPIKNIK Sipsikute rühmas 

10. mail kell 16.00 – EMADEPÄEVA KONTSERT Pääsulinnu rühmas 

18. mail kell 10.00 – SPORDIPÄEV   – avastame, kuidas aasta jooksul on jõud ja jaks kasvanud

19.mail kell 11.00 – EVAKUATSIOONIÕPPUS

24. mail kell 16.30 – HOOLEKOGU KOOSOLEK

25. mail kell 10.30 – LHV LASTE VIRTUAALJOOKS

26. mail kell 16.00 – HÜVASTI MÕMMI RÜHM – Aeg on kooli minna!

Õpetajate õppepäevad  –  keskkond, liikumine ja õppeaasta kokkuvõtte 

APRILL – LASTEAIA SÜNNIPÄEV “60”, SÜDAMEKUU

4. aprillil LASTEAIA SÜNNIPÄEVA HOMMIK  – sünnipäevalul, kingitused ja “Tordiloomise konkurss”

5. aprillil TEATER “Rüütel Robert ja viimane Ükssarvik”

6. aprillil MAALIHOMMIK – Sipsiku rühma lastevanemate kingitus lastele

7. aprillil LASTEVALITUSE IV ISTUNG – TEEME LASTE OMA SEADUST

11. aprillil LASTEVALITUSE V ISTUNG – TEEME LASTE OMA SEADUST (osalevad kõikide Õnne, Rõõmu, Sõpruse ja Armastuse erakondade liikmed). Istung toimub TEAMS`i vahendusel.

14. aprillil JÄNKU HOMMIK rühmades

20.aprillil LASTEVALITSUSE VI ISTUNG – TEEME LASTE OMA SEADUST

21.-22 aprillil “TÖÖKATE LASTE TÖÖPÄEV” (teeme korda oma hoovi)

JUUBELINÄDAL:

25. aprillil  AKTIIVSUSHOMMIK  koos Harju Jalgpallikooliga

26. aprillil LASTEAIA JUUBELIÕHTU koos külalistega – LASTE OMA SEADUSE VÄLJAKUULUTAMINE

27. aprillil Ekskursioon TALLINNA LOOMAAEDA ja tantsuõhtupoolik koos MY Dance Tantsuklubiga

28. aprillil LASTEVANEMATE ÜLLATUSHOMMIK LASTELE. TALENDIŠÕU VABALAVAL

Lastevanemate kingitus lastele

  • Sipsikute rühma MAALIHOMMIK – 6. aprillil
  • Mõmmi rühma SÄRTSUTUND Energia avastuskeskuses – 28.aprillil
  • Lepatriinu rühma MUHVINITE KUNST – 19.aprillil ja LILLED MULDA – 28.aprillil
  • Pääsulinnu rühma JUTUTUND METSLOOMADEST – 28. aprillil

29. aprillil  ÕPETAJATE ETENDUS JA HOMMIKUDISKO. ÕDUS ÕHTUPOOLIK VILISTLASTEGA LASTEAIA ÕUEALAL:  oodata on üllatuskülalist ja kutsume teid Bullerby`sse , Saja aakri metsa, Sigatüükasse, Seitsme maa ja mere taha. Viidad leiate õuealalt!

KOGU NÄDALA VÄLTEL

  • TOIMUB MÄNNIMUDILA JUUBELI NUTIMATK “Õpi tundma kodupaika”
  • AVATUD ON AJALOONÄITUS ” Männimudila 60 hetke”
  • AVATUD ON PEREDE INSPIRATSIOONINÄITUS “Unistuste tulevikulasteaed”
  • KÕIGIL MÄNNIMUDILASTEL ON KOHUSTUSLIK TUTVUDA 26.aprillik vastuvõetud “MÄNNIMUDILA LASTE OMA SEADUSEGA” lasteaia peauksel.

 

MÄRTS – VITAMIINI, EMAKEELE JA TEATRIKUU

8. märtsil KLEIDIPÄEV “MINIST MAKSINI” 

14. märtsil EMAKEELEPÄEV- “UUTE SÕNADE LOOMISE HOMMIK” koos rahvalaulude simmaniga.

22. märtsil lasteaia teatripäev – õpetajate etendus “HIIREKE, KES OSKAS LUGEDA KÜMNENI”

23. märtsil LASTEVALITUSE II ISTUNG – TEEME LASTE OMA SEADUST

31. märtsil LASTEVALITUSE III ISTUNG – TEEME LASTE OMA SEADUST

Veebruari väärtustekuu raames leidis aset Männimudila Rõõmu, Armastuse, Sõpruse ja Õnne erakondade sünd ning rühma presidendi valimine. Nüüd loome MEIE LASTE OMA SEADUST, et see lasteaia juubelipäevaks valmis saaks!

 

VEEBRUAR – VÄÄRTUSTEKUU JA OLÜMPIAKUU

3. veebruaril tähistame rahvusvahelist 112 PÄEVA (üritus toimub õues) 

4.veebruaril  kell 16.30 HOOLEKOGU KOOSOLEK (Teams)

7.-11. veebruarini toimub VÄÄRTUSTENÄDAL – uurime õnne, rõõmu, sõprust ja armastust! 

9.veebruaril KELL 9.45 Lasteteater Rõõmulill ” NÕIATÜDRUK MIRELL PEAB EESTI SÜNNIPÄEVA” (etendus toimub õues)

14. veebruaril toimub lasteaia PRESIDENDI ning õnne, rõõmu, sõpruse ja armastuse ministrite VALIMISED

15.-18 veebruarini elame kaasa OLÜMPIALE!

17. veebruaril LASTEVALITUSE I ISTUNG – TEEME LASTE OMA SEADUST

22. veebruaril, kell 11.00 MÄNNIMUDILA LASTEVALITSUSE moodustamine koos Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamisega. LASTEAIA juubelil 4.aprillil kuulutab valitsus välja MÄNNIMUDILA LASTE ÕNNE JA UNISTUSTE SEADUSE!

 

JAANUAR – TERVISLIKU TOITUMISE KUU

6. jaanuar KOLMEKUNINGAPÄEV (õues)- laulame jõulu -ja talvelaule. Tervitame uut aastat! Jätame hüvasti kuusepuuga.

11. jaanuar RAHVUSVAHELINE AITÄH PÄEV!

20. jaanuar kell 10.00 teater ” Rüütel Robert ja viimane Ükssarvik” 

 

DETSEMBER – PUHKUSE JA UNE KUU

6, 13, 20 ADVENDIHOMMIKUD rühmades

6. detsembrist kuni 14. detsembrini PÄKAPIKU JÕULUMATKAD (ilmast olenevalt võib kuupäevades esineda muudatusi)

16. detsember JÕULUPIDU õues – jõulumuusikal ” HOIA JA HOOLI”

21. detsember – Toomapäeva tähistamise raames õpivad lapsed lauakombeid, peolaua katmist, kuidas olla viisakas kohvikus, restoranis koduses peolauas, kuidas aidata ema-isa peolaua katmisel? 

MÕTISKLUSED – püüame koos lastega arutleda ning möödunule tagasi vaadata. Mida toredat on tehtud, mida plaani võtta!

 

NOVEMBER – MÄRKAMISE JA HEAOLU KUU

2. november – HINGEDEPÄEVA MÕTISKLUSED rühmades

9. november kell 17.00 – ISADEPÄEVA SEIKLUS õues

22. november kuni 26. november MÄNNIMUDILA ETTEVÕTLIKU LAPSE NÄDAL 

25. november kell 9.45 Lasteteater Rõõmulill “Mart läheb Katri ja Kadri läheb Marti”

29. november I ADVENT rühmades

30. novembril kell 17.15 HOOLEKOGU KOOSOLEK (lasteaia õpetajate toas)

 

OKTOOBER – VAIMSE TERVISE KUU

1. oktoober  MUUSIKAPÄEV

4. oktoober kell 10.00 Klaverijutud ” Uinuv kaunitar”

5. oktoober ÕPETAJATE PÄEV

6. oktoober Pääsküla kooli õpilaste kontsert

25-29. oktoober KOSTÜÜMINÄDAL. Nädal lõpeb karnevaliga koos Pipi ja klouniga

 

SEPTEMBER – LIIKUMISKUU

1.september kell 10.00 TARKUSEPÄEV õues, koos mängude ja üllatustega

10. september NÄITUS “Minu kallid vanavanemad” (lasteaia piirdeaial)

15.september kell 17.00 Mõmmide rühma LASTEVANEMATE KOOSOLEK

20.september kell 17.00 Pääsulinnu rühma LASTEVANEMATE KOOSOLEK

21.september kell 17.00 Sipsiku rühma LASTEVANEMATE KOOSOLEK

22. september kell 10.00 Lepatriinu rühma LASTEVANEMATE KOOSOLEK

23.-30.september  SPORDINÄDAL

30.september kell 10.00 Tallinna maratoni laste virtuaaljooks lasteaia õuealal Meeskonnakoolitus supervisioon personalile