Uus algus lasteaias

Hea ema-isa! Saad aidata last, kui räägite iga päev õpetajaga lapse päevast ja  rõõmustate tema edusammude üle! Tutvuge kindlasti lasteaia päevakavaga ja võimalusel kohandage kodus minu tegemised ja toimetused lasteaiapäeva rütmi! Olge kursis nädala toidumenüü ja stendidel olevate teadetega!

Harjutage kodus: potil käimist, taskurätiku kasutamist, käte pesemist ja kuivatamist, juuste kammimist, riietumist ja riiete nagisse riputamist ning lusikaga söömist ja tassist joomist, samuti jalgade pühkimist õuest tulekul, uste vaikselt sulgemist ja kõike muudki, sest nii saab pisike männimudilane LASTEAIAS PAREMINI HAKKAMA!

Hommikul väike ajavaruga oma pisipõnni lasteaeda toomisel, sest närvilisus ja kiirustamine mõjuvad lapsele halvasti!

Kui märkate, et laps on haigeks jäämas, leidke võimalus oma mudilane koju jätta. Pidage nõu perearstiga ning teavitate minu õpetajat minu haigestumisest. Nii väldite minu rühmakaaslaste haigestumist ja nakkuse levikut! Haigel lapsel on lasteaias kurnav ning halb olla.

Selleks, et laps end lasteaias hästi tunneks peate igapäevaselt jälgima, et kapis oleksid:

  1. kamm ja taskurätik; vahetuspesu ja –riiete mõningane tagavara;
  2. vahetusjalatsid, ning toetaksid mul õige rühi kujunemist (parajad ning võimaldaksid mul takistusteta kõndida ja joosta);
  3. magamisriided ning vajadusel madratsi kaitse (kui vahel juhtub une ajal pissi voodisse tulema);
  4. õueriietus peab vastama ilmastikule (et vältida higistamist ja ülekuumenemist): Müts peab püsima peas ning kael peab olema külma eest kaitstud, jope või kombinesoon (et selg ei oleks paljas). Riiete kinnitused peavad olema terved ja müramise ajal lapse jaoks turvalised (vältige seotavaid salle, nöörkinnitusi). Jalanõud peavad olema sellised, et jalad püsiksid neis kuivad ja soojas. Kindlasti vajab laps vihmaperioodiks kummikuid, sest ise katsudes, ise proovides, ise kogedes ja kõike läbi elades laps õpib, kasvab, saab targaks ja iseseisvaks!